Σάββατο 23 Νοεμβρίου 2013

ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΠΟΔΕΚΤΕΣ................. Ο ΛΟΚΡΟΣ ΔΗΛΩΝΕΙ ΠΑΡΟΝ ! ! ! !

Την καλύτερη μέχρι στιγμής εμφάνιση έκανε η ανδρική ομάδα ΜΠΑΣΚΕΤ του Συλλόγου μας το Σάββατο 23/11 στο κλειστό της Αταλάντης για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α΄ ΕΣΚΑΣΕ. Αντίπαλος μας η πρωτοπόρος ομάδα ΕΣ ΚΑΔΜΟΣ από τη Θήβα και τελικό αποτέλεσμα 90-83.
Η ομάδα μας από την πρώτη στιγμή έδειξε τις διαθέσεις της με όπλα την ενέργεια, το πάθος και την πίστη για τη νίκη.
Πρώτο δεκάλεπτο 24-24 με τις δύο ομάδες να παίζουν ωραίο μπάσκετ και να ανταμείβουν τους θεατές.. Ξεκινώντας το δεύτερο δεκάλεπτο και σε όλη του τη διάρκεια η ομάδα μας παίζοντας με καθαρό μυαλό και φανταστική άμυνα καθήλωσε τους αντιπάλους στους 12 πόντους ενώ τους φιλοδώρησε με 24….    Στο τρίτο δεκάλεπτο το ίδιο σκηνικό. Παίζουμε σοβαρά και με αυτοπεποίθηση αποζημιώνοντας τους πολυάριθμους  φιλάθλους  που κατέκλυσαν το κλειστό της πόλης μας.     69-48 το σκορ στη λήξη της τρίτης περιόδου που σε κάποιο στιγμή η διαφορά έφτασε στους +25 για την ομάδα μας  και η νίκη είναι πλέον πολύ κοντά.  Στο τέταρτο δεκάλεπτο η κούραση αλλά και η πίεση των αντιπάλων  μείωσαν το σκορ στο τελικό 90-83 φτάνοντας σε μια μεγάλη νίκη. Όλοι οι παίκτες  και ο προπονητής μας  κατέθεσαν τα πάντα γι αυτή τη νίκη που μας επαναφέρει την αισιοδοξία και την αυτοπεποίθηση μετά τις τελευταίες άσχημες εμφανίσεις.
Ένα μεγάλο ευχαριστώ από παίκτες –προπονητή και διοίκηση στους φιλάθλους μας  για την σημερινή τους παρουσία και υποστήριξη.
Το επόμενο Σάββατο εχουμε ρεπό και στις 7/12 πάμε για ένα ακόμη δύσκολο παιχνίδι στη Λαμία με τον ΙΩΝΙΚΟ.

Ο ΑΓΩΝΑΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 23/11 ΚΛΕΙΣΤΟ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ ΩΡΑ 18:00
ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ – ΕΣ ΚΑΔΜΟΣ Θήβας  90 – 83
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:  ΝΤΑΝΟΣ - ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:  24-24, 24-12, 21-12, 12-35

ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ (ΚΑΡΑΤΡΑΝΤΟΣ Λ.)
ΤΣΑΚΑΝΙΚΑΣ 08,  ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ 15, ΚΟΛΟΒΟΣ 03(1), , ΚΑΡΑΤΡΑΝΤΟΣ 06(1), ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ,  ΜΠΟΛΜΑΤΗΣ 03, ΜΑΤΟΣ ΑΝ. 31, ΜΑΤΟΣ ΑΓΓ.20(4), ΧΑΝΤΖΗΣ 04, ΓΙΑΓΚΟΥ.

ΕΣ ΚΑΔΜΟΣ (ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ)

ΧΑΡΑΤΣΗΣ ΑΝ. 06(1), ΣΚΟΥΜΑΣ, ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ 12(2), ΧΑΡΑΤΣΗΣ ΠΑΝ. 06, ΓΚΟΛΙΑΣ 09(1), ΧΑΡΑΤΣΗΣ Ι. 18, ΣΤΑΜΑΤΗΣ , ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ 18(2), ΜΠΕΚΡΗΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 14.